Správné používání doplňků z Restart-Energy POTŘEBNÉ!

Za pomoci těchto produktů (restart-energy.cz) jsme 3. září úspěšně přeplavali celou délku jezera Loch Ness. Zde přikládáme report z naší plavby a píšeme zde i o tom, jak jsme dané produkty užívali.

Detaily přeplavby Loch Ness
Plavci:
1st leg: Chun Kong Mak (Hong Kong)
2nd leg: Zdeněk Sláma (ČR)
3rd leg: Ondřej Smisitel (ČR)
4th leg: Kamil Cepelak (ČR)

Trasa: z Fort Augustus do Lochend
Teplota vody: 12.9℃ ve Fort Augustus, 14.9℃ v Lochend
Délka plavby: 36.2km
Výsledný čas: 11 hodin 38 minut

Popis štafety: Každý plavec plave 1 hodinu v kuse, poté byl vystřídán dalším členem štafety. Pořadí štafety nemůže být v průběhu přeplavby měněno.

Plavecké potřeby: Nejsou povoleny žádné plavky, co by plavce zahřívaly, například neopren. Všichni naši členové měli na sobě klasické 11 cm plavky (53 % Polyester – 47 % PBT) od firmy BornToSwim.

Výzvy:

  • jezeru Loch Ness koluje známá legenda o monstru
  • Voda je tmavě hnědá a neprůhledná
  • Teplota vody se pohybuje v rozmezí 12-15℃
  • Bylo třeba uplavat 36,2 km
  • Čas, který stanovila předchozí 4členná štafeta byl 14 hodin a 39 minut. Tento rekord jsme naším časem 11 hodin a 38 minut převálcovali o 3 hodiny a v tento moment čekáme, až bude ratifikován BLDSA (Britskou dálkovoplaveckou asociací)
  • Problém byl i to, že 3 z našich 4 plavců ulétlo letadlo do Edinbrughu a byli tak nuceni plavbu absolvovat po sotva 4 hodinách spánku.

Produkty Restart Energy nám pomohly pokořit rekord! Každý z plavců plaval 1 hodinu a poté měl 3hodinový odpočinek, než šel znovu do vody. Proto jsme po každém hodinovém úseku plavby měli ISODRINK a HOT PROTEIN MEAL.

Restart Energy ISODRINK: Toto byl náš primární zdroj tekutin po celou dobu plavby. Díky formule obsahující jak pomalý cukr Palatinózu a rychlý cukr Dextrózu, měli jsme dostatek energie po celý hodinový úsek naší plavby. Taurin obsažený v nápoji nám pomáhal s koncentrací na techniku záběru, držení těla a s pravidelností dýchání. Kromě cukru jako zdroje energie z isodrinku, poskytuje isodrink hydrataci našim buňkám, čímž snižuje únavu a redukuje riziko vzniku křečí.

ISODRINK jsme rozmíchali v 2litrových lahvích vody ze supermarketu noc před přeplavbou.

Restart Energy PROTEIN SHAKE: Restart Energy má vlastní inovativní formuli při výrobě PROTEIN SHAKE ve srovnání s ostatními značkami. Hlavním důvodem užití protein shake je podpořit růst svaloviny a nejvhodnější je jej konzumovat po sportovním výkonu. L-Glutamán ve směsi podporuje růst svalové tkáně. Maca je zeleninou, která je kultivována už vice než 2000 let a je léta používána jak kvůli jejím výživovým, tak zdravotnickým atributům. Zvyšuje výkon a dodává energii primárně v průběhu dálkových závodů. PROTEIN SHAKE jsme užívali celý měsíc před přeplavbou, po každém tréninku. Po každém odplavaném úseku jsem pil PROTEIN SHAKE abych absorboval macu před dalším úsekem plavání.

Restart Energy proteinová kaše (různé příchutě): Rychlý zdroj energie, Dextróza, pomáhá dodávat energii. Maca podporuje fyzické a mentální zdraví a pohodu, výdrž a vitalitu. Dále je zde obsaženo 20g proteinu v jedné porci kaše. Toto sloužilo jako doplnění živin a dodávka energie mezi jednotlivými plavbami. 

Restart Energy PROTEIN SMOOTHIE: Princip a účel tohoto doplňku je podobný jako u PROTEIN SHAKE, pomáhá s růstem svalové hmoty a regenerací. Tento nápoj je přijemné zpestření mezi užívanými doplňky, neboť chutná výborně díky kombinaci sušeného ovoce a kokosového mléka. Tato technologie spojená s užitím sušeného jídla je v dnešní době opravdovým pokladem. Toto PROTEIN SMOOTHIE je dle nás jedním z nejlákavějších artiklů, jaké se na trhu s doplňky stravy vyskytují.

Trénink v blanenském lomu: Týden před samotnou plavbou jsme měli “generálku” ve formě tréninku v blanenském lomu. Chtěli jsme si vyzkoušet jak vzdálenost, tak to, jaké doplňky stravy nám budou při přeplavbě vyhovovat. Plavali jsme vždy v kuse 1 hodinu a poté měli 20 min pauzu. V průběhu pauzy jsme se občerstvovali ISODRINKEM a teplou PROTEINOVOU KAŠÍ.

Články v novinách:
https://www.scmp.com/sport/hong-kong/article/3025265/loch-ness-monster-scotch-whisky-and-world-record-attempt-lie-ahead

https://www.scmp.com/sport/hong-kong/article/3026240/hongkonger-sets-loch-ness-swim-record-after-missing-flight-and

https://www.inverness-courier.co.uk/news/new-record-in-monster-swim-at-loch-ness-182722/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s